خانه / مویز / فروش کشمش سیاه پلویی / صادرات کشمش مویز/  خرید و فروش مویز افغان

فروش کشمش سیاه پلویی / صادرات کشمش مویز/  خرید و فروش مویز افغان

فروش کشمش سیاه پلویی در مرکز کشمش کارا انجام میپذیرد. صادرات کشمش مویز بصورت عمده توسط عدهای از تجار انجام میشود. خرید و فروش مویز افغان و ازبک در سالهای اخیر رونق زیادی پیدا کرده است. همانطور که میدانید کشمش پلویی سیاه و یا همان مویز از انواع کشمش می باشد که در بازار خرید و فروش آن رونق بسیاری دارد کشمش سیاه یا مویز به علت خواص بیشمار و بسیار مفیدی که برای سلامتی ایفا می کند. از قیمت بالاتری برخوردار است.فروش کشمش سیاه در بازار ایران رونق خوبی دارد.

کشمش سیاه
کشمش سیاه

مشخصات انواع کشمش

انواع کشمش
انواع کشمش

 کشمش، میوه خشک شده انگور می باشد که در اکثر نقاط ایران کشت می شود. این انگور در انواع مختلفی به عمل می آید که به طور خلاصه به مهمترین آنها اشاره می کنیم

 •  انگور بی دانه سفید و بی دانه قرمز
 •  انگور عسکری
 •  انگور پیکانی
 •  انگور فخری
 • صاحبی
 • رزقی
 •  انگور سیاه مجلسی
 •  شصت عروسان
 • انگور سیاه شاهانی
 • و انواع دیگر

 نکته ای که لازم به ذکر است از تمامی انواع انگور نمی شود کشمش تولید نمود. زیرا جهت تولید کشمش از انگور بایستی یکسری ویژگیهایی وجود داشته باشد. این ویژگیها عبارتند از:

 •   گوشت دار بودن دانه‌ها
 •  پوست نازک
 • بافت نرم پس از خشک شدن
 •  ماندگاری انگور در حین خشک شدن
 •  طعم و مزه انگور بعد از خشک شدن

تغییر نماید

انواع کشمش موجود در بازار

 از انواع کشمش موجود در بازار می توان به:

 •  کشمش پلویی آفتابی
 • کشمش پلویی زرد
 • کشمش سبز
 • کشمش طلایی
 • مویز

اشاره نمود

کشمش مویز

 انگور سیاه مجلسی
انگور سیاه مجلسی

این کشمش از انگور های مختلفی تولید می شود. ویژگی این انگورها :

 • دانه های درشت تر نسبت به انواع دیگر انگورها میباشد.
 • همچنین هسته دار بودن این انگور می باشد.

 مویز در رنگ ها و اندازه های مختلفی به عمل می آید یکی از معروفترین مویزها: مویز سیاه یا همان مویز شانی میباشد.مویز از انگور سیاه مجلسی و یا از انگور شاهانی تولید میشود. این انگورها در چند نقطه از کشور به عمل می‌آید. بهترین انگور شاهانی را میتوان در استان های قزوین و کردستان پیدا نمود. این انگور به علت کشت کم و محدود بودن فصل برداشت در کشور ما به صورت محدود تولید می شود و با توجه به قیمت بالای انگور سیاه کشمش آن نیز قیمت بالاتری در بازار دارد.

خواص کشمش پلویی سیاه

خواص کشمش پلویی سیاه
خواص کشمش پلویی سیاه

 کشمش پلویی سیاه دارای خواص مفید بیشماری برای سلامتی و طول عمر انسان می باشد از خواص عمده کشمش سیاه یا همان مویز می توان به”

 • پیشگیری از ابتلا به آلزایمر در سنین پیری
 • کنترل کننده قند خون و کنترل دیابت
 • تقویت عمومی و جسمی اندام ها
 • درمان بیماری های گوارشی و بهبود عملکرد سیستم گوارشی بدن
 • تقویت لثه ها و دندان ها و خوشبو کننده دهان

البته باید خاطرنشان کرد خواص مویز بیش از این موارد می باشد و مصرف چند عدد مویز در روز می تواند کمک فراوانی به سلامتی  باشد مویز به علت داشتن ترکیبات رنگی آنتوسیانین،که  آنتی اکسیدان  می باشد در پیشگیری از ابتلا به سرطان بسیار مفید می باشد.
مرکز کشمش کارا در تهیه و فروش کشمش سیاه می‌تواند به خریداران محترم مشاوره و در صورت تمایل به خرید خدمات خویش را ارائه نماید.

فروش کشمش پلویی سیاه

فروش کشمش پلویی سیاه
فروش کشمش سیاه

کشمش پلویی سیاه را میتوان از چند روش تهیه نمود:

 1.  فروش توسط بنکداران و عمده فروشان بازار
 2. فروش در فروشگاه‌های آجیل و خشکبار و سوپرمارکتها
 3. فروش آنلاین از طریق فروشگاه های اینترنتی

مرکز کفش کارا اقدام به فروش اینترنتی فروش کشمش سیاه و سایر کشمش‌ها در حجم عمده و جزئی نموده است.

تولید کشمش پلویی سیاه

تولید کشمش پلویی سیاه
تولید کشمش پلویی سیاه

تولید کشمش پلویی سیاه در کشور ما از سابقه طولانی برخوردار می باشد. عمده ترین روش تولید کشمش پلویی سیاه روش تولید به سبک سنتی می‌باشد. در این روش انگورهای شاهانی و یا سیاه مجلسی پس از چیده شدن در بارگاه های سنتی پهن شده و در اثر تابش مستقیم نور خورشید تبدیل به مویز می گردد. البته روش تولید صنعتی در کارخانه های تولید کشمش نیز از روش‌های عمده تولید این محصول می باشد. در این روش  انگور پس  از چیده شدن به کارخانه حمل شده و بعد از بوجاری مقدماتی و شستشوی احتمالی به اتاقهای گرمخانه انتقال پیدا میکند. و بعد از مدتی تبدیل به کشمش پلویی سیاه می گردد.

کیفیت کشمش پلویی سیاه ایران

کیفیت کشمش پلویی سیاه کاملاً به انگوری که از آن کشمش تهیه می‌شود بستگی دارد. در کشور ما عموم انگورهای مورد استفاده جهت تولید مویز انگورهای شاهانی و انگور سیاه هسته دار می باشند. و انواع بدون هسته به ندرت یافت می شوند. به همین خاطر مویز تولید شده در ایران دانه دار بوده و از کیفیت خوبی نیز برخوردار است. ولی با توجه به ذائقه بعضی از مصرف کنندگان این کشمش مورد پسند واقع نمی شود. که آن هم به دلیل هسته دار بودن آن است.  البته مواد موجود در دانه‌های مویز خود دارای خواص درمانی مفیدی میباشند، ولی به علت سفت بودن دانه ها بعضی از خریداران استقبال چندانی از این کشمش نمی‌کنند ولی با همه این احوال فروش کشمش سیاه پلویی در بازارهای آجیل و خشکبار ایران از رونق خوبی برخوردار است.

خرید و فروش مویز افغان

مویز افغان
مویز افغان

 در سال های اخیر با توجه به گسترش استفاده از مویز و محدود بودن تولیدات مویز در ایران آن و همچنین دانه دار بودن آن، بعضی از وارد کنندگان عمده اقدام به واردات مویز سیاه از کشورهای افغانستان و ازبکستان نموده اند.  مویز کشور ازبکستان فوق‌العاده مرغوب و بدون هسته می باشد. و از دانه های درشت تشکیل شده است .و در بازار ایران استقبال زیادی از این محصول شده است. همچنین مویز افغان نیز با توجه به خصوصیات خوب و نداشتن هسته از فروش خوبی در بازار ایران برخوردار است. مرکز کشمش کارا در زمینه خرید و فروش مویز افغان و ازبک فعال است و در حجم انبوه و عمده اقدام به خرید و فروش کشمش سیاه مینماید

صادرات کشمش ایران

صادرات کشمش ایران
صادرات کشمش ایران

کشمش ایران در سال های گذشته رتبه یک صادرات کشمش در دنیا را به خود اختصاص داده بود. ولی هم اکنون رتبه ایران در رتبه های بین ۳ و ۴ صادرات کشمش در دنیا میباشد. و بعد از کشور امریکا و ترکیه قرار دارد. نکته ای که در اینجا مهم است، تولید صنعتی انگور و تولید عمده کشمش می‌باشد. در کشور آمریکا تنها در یک ایالت انگور به شکل عمده تولید می‌شود. و آن ایالت کالیفرنیا است. ولی از حجم تولید بسیار بالایی برخوردار است. در کشور ترکیه با اینکه تولید انگور خیلی زیاد نیست، ولی سیاستهای حمایتی دولت و وجود کارخانجات متعدد تولید و بسته بندی کشمش باعث شده تا کارخانه‌داران کشمش‌های دیگر کشورهای اطراف را به صورت فله خریداری نموده و در کارخانجات فراوری به شکل زیبا و بازار‌پسندی بسته‌بندی نمایند. و با نام و برند کشور خویش در بازارهای جهانی عرضه کنند.

صادرات کشمش مویز

صادرات انواع کشمش در کشور ما انجام میشود. و آن هم به دلیل تولید زیاد کشمش ایرانی میباشد. ولی صادرات کشمش سیاه یا مویز بعلت تولید کم و هسته دار بودن آن رونق چندانی ندارد. و بیشتر مویز تولید ایران به مصرف داخلی میرسد. با اینهمه مقداری از مویز ایران به کشورهای عراق و کشورهای همسایه صادر میگردد. چنانچه به کشت انواع بدون هسته انگور سیاه اهمیت داده شود و تولید کشمش سیاه بیشتر شود، در آینده میتوان به صادرات مویز جدی تر پرداخت.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: علی علوی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09122815195
پست الکترونیکی: kararaisins@gmail.com

مطلب پیشنهادی

مرکز خرید عمده انواع مویز مرغوب

از زمان های بسیار قدیم خشک کردن انواع انگورها، در کشورمان رواج داشت و این سنت دیرینه هنوز هم ادامه دارد. یکی از انگورهایی که از خشک کردن آن مویز به دست می آید ا