خانه / کشمش / قیمت فروش کشمش صادراتی ایران

قیمت فروش کشمش صادراتی ایران

قیمت فروش کشمش صادراتی در ایران بستگی به نوع و کیفیت آن کشمش دارد، هر چه کشمش با کیفیت تر و از نوع مرغوب تر باشد قیمت بیشتری را مال خود می کند.

علاوه بر خاصیت های فراوانی که کشمش دارد، که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، این محصول در سلامت کلی بدن هم بسیار موثر و تاثیر گذار می باشد، استفاده نرمال در روز از کشمش به بدن شما کمک می کند تا مایعات را بهتر جذب کنید و یبوست را هم کاهش می دهد.

قیمت فروش کشمش صادراتی ایران

انواع کشمش و موارد مصرف آن ها

انواع کشمش و موارد مصرف آن هاانواع کشمش و موارد مصرف آن و طعم فوق العاده اش موجب گردیده که همگان چه در ایران و چه در خارج از کشور به این کشمش علاقه مند شوند.

کشمش ها دارای انواع گوناگونی هستند که هر کدام کارکرد خاصی دارند، در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

 1. کشمش طلایی
 2. کشمش سایه آفتاب
 3. کشمش تیزآبی
 4. کشمش آفتابی

کشمش طلایی: نام دیگر این کشمش، کشمش گوگردی می باشد تولید آن بیشتر در کشور های اروپایی و یا آمریکایی امکان پذیر می باشد، چون در تولید این کشمش از محلول قلیا و دود گوگرد استفاده می شود، کشمش رنگش طلایی می شود، البته جدیدا ثابت شده است که محلول قلیا سلامتی انسان را به خطر می اندازد از همین رو استفاده از این روش از بین رفته، برای تهیه این نوع کشمش ابتدا خوشه های انگور چیده می شوند و در محلول قلیا قرار می گیرند و بعد از ۳ ثانیه از آب قلیا بیرون آورده می شوند و مورد شستشو قرار می گیرند و درنهایت خشک می شوند.

کشمش سایه آفتاب: تهیه این کشمش ها در سالن های سرپوشیده شده امکان پذیر است، به این صورت که پس از چیدن انگور، آنها را از سقف آویزان می کنند تا انگور ها به کشمش تبدیل شوند، البته دقت داشته باشد که در این چند روز حتما هوا باید در اتاق جریان داشته باشد، مدت زمان رسیدن کشمش ها ۵۰ الی ۶۰ روز می باشد، این کشمش ها رنگی سبز دارند، این روش هزینه بالایی دارد چون حتما باید سالنی وجود داشته باشد که کشمشی تهیه شود، اما در تهیه کشمش سبز دیگر از این نمی ترسید که نکند باران بیاید و یا حبه ها فاسد شوند و یا میکروبی به آنها بگیرد.

کشمش تیزآبی: این کشمش به وسیله محلولی به نام محلول تیزاب تولید می شود، تایم خشک شدن حبه ها کم می باشد و سایز کشمش ها تقریبا بزرگ می ماند، کشمش تیزابی بسیار نرم بوده است، رنگ این کشمش تقریبا سبز می باشد، در این روش ابتدا خوشه ها را می چینند و درون محلول قرار می دهند (تایم قرار گیری ۲ دقیقه می باشد) بعد آنها را آبکش می کنند و درون یک محوطه قرار می دهند، توجه داشته باشید که حبه ها را روی هم قرار نمی دهند و پس از آنکه قسمت بالایی خوشه ها خشک شد آنها را بر میگردانند تا قسمت پایینیشان هم خشک شود.

تایمی که طول می کشد تا کشمش ها بدست بیایند ۵ الی ۶ روز می باشد دقت کنید که همیشه یک روز قبل از اینکه خوشه های انگور را بچینند، محلول تیزابی را آماده می نمایند.

کشمش آفتابی: در روش تولید کشمش آفتابی هیچ گونه مواد شیمیایی ای خود را دخالت نمی دهند.

رنگ کشمش آفتابی تیره می باشد، این کشمش به رنگ قهوه ای متمایل به سیاه می باشد.

کشمش آفتابی از همه نوع کشمش ها خشک تر می باشد.

 تولید کشمش آفتابی معمولا ۱۵ الی ۲۰ روز می باشد، اما به طور کلی بستگی به انگور و نوع آب و هوا دارد.

چون این انگور ها به صورت آویزان شده در آفتاب قرار می گیرند، ابتدا قسمت بالایی آن تحت تاثیر نور خورشید قرار می گیرند و خشک می شوند و سپس این حبه ها برگردانده می شوند تا قسمت پایینش هم خشک شود.

پس از اینکه این انگور ها به کشمش تبدیل شدند آنها را از خوشه ها جدا می کنند. 

بیشترین انگور های مورد استفاده در تولید کشمش

بیشترین انگور های مورد استفاده در تولید کشمشبیشترین انگور های مورد استفاده در تولید کشمش معمولا انگور هایی هستند که مزه شیرین و یا ملسی دارند.

هر ساله در ایران نیز بسیاری از افراد به دلیل وجود مزیت های زیاد در کشمش به تولید عمده کشمش ها می پردازند.

به چند مور از مزیت های کشمش اشاره می کنیم: 

 • کشمش ها داری خواص آنتی اکسیدانی می باشند، انتی اکسیدان موجب می گردد تا سلول های شما در زمان رژیم غذایی تخریب نشوند، مصرف کشمشی که حاوی آنتی اکسیدان می باشد، در واقع به معنای دور نگه داشتن شما از سرطان است.
 • اگر به بیماری فشار خون مبتلا هستید حتما از کشمش استفاده کنید، زیرا کشمش به شما کمک می کند تا به اندازه زیادی بتوانید فشار خون خود را کنترل کنید.
 • کشمش یک میوه خشک آرامش بخش است، از جز آندسته از افراد هستید که همیشه نگرانید و دلهر و استرس دارید حتما هم از کشمش و هم از دمنوش های آن استفاده کنید.
 • در اکثر مواقع همه برای افزایش نور چشم شما هویج را پیشنهاد کردند، اما هم اکنون من برای زیاد شدن نور چشم شما و نجات دادن چشمانتان از تنبلی و ضعیف شدن کشمش را پیشنهاد می کنم، پس اگر جز کسانی هستید که زیاد به گوشی نگاه می کنید و یا به مطالعه علاقه خاصی دارید حتما از این میوه خشک بهره ببرید.
 • اگر کم خونی دارید، بدانید و آگاه باشید که کشمش منبع خون ساز مناسبی برای بدن شما می باشد.
 • کشمش توانایی این را دارد که از ریزش مو جلو گیری کند و شوره های موجود در سرتان را از بین ببرد.
 • به دلیل وجود همان انتی اکسیدان ها در کشمش، این میوه خشک به سلامتی پوست شما هم کمک بسیار زیادی می کند.

بهترین روش های تولید کشمش در کشور

بهترین روش های تولید کشمش در کشور برای شما از بهترین روش های تولید کشمش در کشور گفتیم، حال می خواهیم بدانید که همین روش های تولید در سایر کشور ها هم وجود دارد.

با اینکه هر ساله در کشور ما کشمش زیادی تولید می شود اما باز هم همیشه بهترین کشمش صادراتی از کشور های دیگر به کشور ما برای مصرف شما عزیزان وارد می شود.

قیمت کشمش صادراتی بستگی به نوع این کشمش ها و یا عواملی همچون کیفیت، تعداد واسطه و…. دارد.

عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت کشمش

عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت کشمشیکی از عوامل مهم تاثیر گذار بر روی قیمت کشمش کیفیت و طریقه تولید کشمش می باشد.

چند نکته کلی درباره کشمش ها که باید به آن توجه شود عبارت هستند از: 

 • مصرف بیش از حد کشمش ممکن است باعث چاقی شود
 • مصرف کشمش باید در روز حدود ۳۰ گرم باشد در غیر این صورت ممکن است عوارض داشته باشد.
 • میوه های خشک حاوی مقدار زیادی قند میوه هستند از همین رو استفاده زیاد از کشمش ممکن است خطر بیماری دیابت را در شما افزایش دهد.
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: علی علوی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09122815195
پست الکترونیکی: kararaisins@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش عمده کشمش سبز قلمی .

کارخانه کشمش سبز قلمی کاشمر

کارخانه کشمش سبز  قلمی کاشمر انواع محصول را با قیمت مناسب و به طور مستقیم …

پاسخی بگذارید