خانه / کشمش / قیمت خرید کشمش فله ای

قیمت خرید کشمش فله ای

به دلیل سرما شدید که مجدداً به باغ های کشاورزی در غرب کشور آسیب رسانده است و همچنین تقاضا برای کشمش فله ای و قیمت فله هر کیلو افزایش یافته است. کمبود کشمش در باغبانی سال آینده باعث عجله خریداران شده است، با توجه به شرایط فعلی، در حال حاضر نرخ مشخصی در دسترس نیست. اگر می خواهید در مورد خرید کشمش فله ای بیشتر بدانید مطالب زیر را بخوانید.

قیمت خرید کشمش فله ای

آشنایی با انواع تولیدات کشمش در ایران

آشنایی با انواع تولیدات کشمش در ایرانبه میوه رسیده و خشک انواع مختلفی از انگور بی دانه یادانه دار کشمش گویند. همان قدر که انواع انگور متفاوت است، طبیعی است که این انواع را در کشمش نیز بتوان یافت. از دسته کشمش مانند کشمش سبز به عنوان آجیل استفاده می شود و نتیجه خشک شدن انگورهای شاهانی است.

این کشمش را مویز می گویند. روش های مختلفی برای تبدیل انگور به کشمش وجود دارد، اما بهترین و مفیدترین کشمش انگورهایی است که در هوای آزاد خشک می شوند و به جای استفاده از مواد شیمیایی و گوگرد در معرض نور خورشید یا سایه قرار می گیرند.

کشمش پلویی علاوه بر اینکه در بعضی از غذاها و سالادها مورد استفاده قرار می گیرد،کشمش همچنین ماده شیرین کننده ای در شیرینی ها، کیک ها و دسرها است. کشمش آفتاب خشک، سایه خشک، تیزابی و انگوری از جمله کشمش هایی است که این روزها در بازار موجود است.

کشمش آفتاب خشک همچنین به کشمش پلویی معروف است و از کیفیت و قدرت و مزه خوبی برخوردار است. رنگ سرخ ملاک تمایز این کشمش از انواع دیگر است. کشمش سایه خشک نوعی از کشمش است که رنگ آن تغییر نمی کند و سبز می ماند. انگور عسگری به این روش خشک می شود و ارزش غذایی آن ها زیاد است.

کشمش تیزابی توسط تیزآب خشک می شود. رنگ کشمش زرد مایل به قهوه ای قرمایی است. این کشمش به دلیل روغن موجود در تیزاب روغنی و نیمه براق بوده و ملاک خوبی برای تشخیص آن است. کشمش انگوری به تیزاب آغشته شده و با دود گوگرد خشک می شود.

رنگ آن زرد کهربایی مایل به قهوه ای روشن است و به دلیل ترکیبات گوگرد فشار بیشتری به کلیه ها وارد می کند و برای سلامتی مضر است. خرید کشمش فله از هر لحاظ بهتر است و سود بیشتری دارد بنابراین پیشنهاد ما خرید کشمش ایرانی به صورت فله است.

مهمترین عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت کشمش

اولین نکته ای که در مورد قیمت کشمش های صادراتی باید به آن توجه کنید این است که قیمت این محصول برای صادرکنندگان با قیمت ارائه شده به فروشندگان داخلی متفاوت است. البته این قیمت ها بسته به نرخ ارز، روند تولید، نرخ خرید انگور و نحوه بسته بندی و عرضه متفاوت خواهد بود و بسته به این عوامل متفاوت خواهد بود. با وجود همه مزایا و با وجود سهم عظیم صادرات کشمش، مشکلات و چالش هایی در این بازار رقابتی وجود دارد.

  • اختصاص بازارهای جهانی برای خرید محصولات از یک کشور خاص
  • استراتژی های سیاسی و اقتصادی تولید کنندگان این محصول
  • روش بسته بندی
  • صدور گواهینامه بهداشت و تجارت
  • کمبود تجهیزات برای فراوری
  • طبقه بندی در برخی کشورها
  • نوسانات قیمت ارز

ترکیه و ایالات متحده صادرکننده برتر کشمش در جهان هستند. خرید و فروش و صادرات کشمش به عنوان یکی از غذاهای مهم با فواید درمانی، دارویی و غذایی برای سلامتی انسان یکی از منابع تولید درآمد برای کشورهایی است که این ماده غذایی را تولید می کنند. در فرآیند صادرات کشمش، پس از خشک شدن انگور، تولیدکنندگان کشمش را به رنگ سبز، طلا یا سیاه برای صادرات بسته بندی می کنند.

در حال حاضر، کشمش صادراتی یکی از مهمترین و اصلی ترین صادرات غیرنفتی در جهان است که درصد قابل توجهی از صادرات جهان را از نظر درآمد به خود اختصاص داده است. تولید عمده کشمش در کشور با کیفیت بالا انجام می شود. خریدار کشمش صادراتی می تواند این محصول را در کیفیت بالا تهیه کند.

بازارهای خریدار کشمش های صادراتی ایران

بازارهای خریدار کشمش های صادراتی ایرانجالب است بدانید که کشمش ایرانی در بیشتر کشورهای جهان به خوبی شناخته شده است و مشتریان خاص خود را دارد. آمارها نشان می دهد که صادرات کشمش پس از پسته و زعفران سومین کالای غیر نفتی در کشور است.

براساس آمار گمرک، در پنج ماه نخست امسال بیش از چندین هزار تن کشمش به کشورهای مختلف صادر شده که با این میزان صادرات چندین میلیون دلار ارز نصیب کشور شده است. کشمش ایرانی به بیش از ۶۵ کشور صادر می شود. کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی از جمله عراق، آرژانتین، اسپانیا و هلند خریدار کشمش صادراتی ایران هستند.

صنعت کشمش در ایران با وضعیت معیشت و اشتغال بیش از صدها هزار نفر گره خورده است، اما هر لحظه ترس از دست دادن وضعیت خود به عنوان صادرکننده کشمش احساس می شود. ایالات متحده و ترکیه مهمترین رقبای صادراتی ایران در جهان هستند. اما آن چه صنعت را تحت تأثیر قرار داده عدم حمایت دولت از باغدار انگور و تولیدکنندگان کشمش است.

حضور دلالان و خریدهای ارزان کشمش در فصلی که این تولیدکنندگان فروش ندارند، باعث نارضایتی و بی انگیزگی تولیدکنندگان شده است. در جلسه هیئت وزیران، اخیراً مقرر شد به همه باغداران تولیدی به ازای هر کیلوگرم، یارانه در حمایت از تولیدکنندگان کشمش و حفظ سهم صادراتی آن ها در بازارهای جهانی پرداخت شود. 

مزایای صادرات فله ای کشمش های ایرانی

دولت برای تشویق تولیدکننده عمده کشمش صادراتی، از مشوق های مختلفی استفاده کرده است. با صادرات هر کیلو کشمش می توانید پاداش دریافت کنید. همچنین می توانید برای هر کیلو صادرات کشمش ایرانی یک کیلو موز را با تعرفه کم وارد کنید.

در صورت صادرات کشمش هرسال حدود چندین هزارتن موز با نرخ کم در سال وارد کشور می شود. بنابراین در صورت صادرات کشمش از درآمد مضاعف واردات موز با تعرفه ارزان نیز می توانید استفاده کنید.

طبق تحقیقات، می توانید واحد تولید و بسته بندی کشمش را با سرمایه اولیه کمی راه اندازی کنید. برای این کار به چندین متر مربع زمین نیاز دارید. دستگاه ها و ماشین آلات پیچیده ای مورد نیاز نیست و به راحتی می توان از بازار داخلی تهیه کرد.

البته برای رسیدن به اهداف صادراتی، باید از روش های مدرن و ماشین های پیشرفته استفاده کنید که به سرمایه اولیه بالاتری نیاز دارند. بازگشت سرمایه کمتر از چند سال است و با احتساب مشوق های صادراتی نرخ بازدهی طرح حدود چند درصد است. ب

ا ایجاد این واحد تولیدی در حداقل ظرفیت اقتصادی برای ده ها نفز نیز اشتغال زایی می کنید. با توجه به پتانسیل ایران در تولید و صادرات کشمش، درآمد ارزی، امکان استفاده از مشوق های صادراتی و وجود بازار بزرگ، فرآوری انگور و تولید و بسته بندی کشمش فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری محسوب می شود.

البته لازم است با استفاده از روش های نوین و وجود ماشین های مکانیزه و رعایت استانداردهای کشورهای اروپایی و حاشیه خلیج فارس، اهداف صادرات کشمش ایرانی به منظور بهره گیری از مشوق ها تحقق بخشیم.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: علی علوی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09122815195
پست الکترونیکی: kararaisins@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش عمده کشمش سبز قلمی .

کارخانه کشمش سبز قلمی کاشمر

کارخانه کشمش سبز  قلمی کاشمر انواع محصول را با قیمت مناسب و به طور مستقیم …

پاسخی بگذارید