خانه / کشمش تیزابی / فروش کشمش تیزابی درجه یک

فروش کشمش تیزابی درجه یک

کشمش تیزابی یکی از پر فروش ترین نوع کشمش است. کشمش تیزابی حاصل خشک شدن میوه انگوری است که به محلول تیزاب آغشته شده و در سایه خشک می شود. تفاوت این کشمش با انواع دیگر آن, در مدت زمان خشک شدن آن است. به دلیل آغشته کردن انگور به محلول تیزاب,در کمتر از یک هفته کشمش ها خشک می شوند.

فروش  کشمش تیزابی در شهرهایی که کشت انگور در حجم های بالا برداشت می شود, بیشتر است و دلیل آن هم مرغوبیت محصول و ارتباط مستقیم با تولیدکننده های خود محصول است.

فروش کشمش تیزابی درجه یک

از خواص باورنکردنی کشمش چه می دانید؟

از خواص باورنکردنی کشمش چه می دانید؟کشمش همان انگور خشک شده است که برای بسیاری از افراد به تنهایی و یا در ترکیب با سایر خوردنی ها از محبوب ترین تنقلات به شمار می آید. به غیر از طعم شیرین و مطلوبی که کشمش دارد, یکی از دلایلی که باعث محبوبیت آن شده است, خواص درمانی بی شماری است که دارد. از جمله خواص کشمش عبارتند از:

۱٫ کمک به هضم بهتر غذا: کشمش به عنوان یک خوراکی سرشار از فیبر بالا, با هضم بهتر غذا به دستگاه گوارش کمک می کند و باعث می شود که فرد دچار اسهال و یا یبوست نشود. کشمش هر دو نوع فیبر محلول و نامحلول را دارد.

۲٫ کنترل فشار خون بالا و کاهش خطر ابتلا به سکته مغذی: مصرف کشمش برای کسانی که فشار خون بالا دارند بسیار مفید است و باعث تنظیم فشار خون می شود. پتاسیم موجود در کشمش باعث عملکرد درست بافت ها, سلول ها و اندام های مختلف بدن می شود. کسانی که مقدار زیادی پتاسیم را در برنامه غذایی خود مصرف کنند, خطر ابتلا به سکته مغذی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند.

۳٫ کمک به کنترل دیابت: فیبر موجود در کشمش, قند موجود در آن را پردازش کرده و نمی گذارد تعادل انسولین به هم بخورد. و به صورت طبیعی دیابت را کنترل می کند.

۴٫ کمک به پیشگیری از سرطان: کشمش سر شار از آنتی اکسیدان است و از آنجایی که آنتی اکسیدان ها با رادیکال های آزاد که از عوامل اولیه رشد خود به خودی سلول های سرطانی هستند, مبارزه می کنند, مصرف کشمش باعث پیشگیری از انواع سرطان ها می شود.

دسته بندی کشمش ها از نظر نوع انگور

دسته بندی کشمش ها از نظر نوع انگوراکثر ما موقع مراجعه به خشکبارها و فروشگاه های عرضه میوه های خشک با تنوع کشمش های مختلف روبرو می شویم که گاهی نسبت به هر کدام از آنها اطلاعات داریم و گاه نیز فقط نسبت به نمونه ای که همیشه مصرف می کنیم شناخت داریم. به صورت کلی کشمش را می توان به چند دسته تقسیم کرد:

۱٫ کشمش آفتابی: این نوع کشمش مرغوب ترین نوع کشمش است, که از فرآوری انواع مختلف انگور کاملا رسیده و بی دانه, با پهن کردن در مقابل نور مستقیم آفتاب به دست می آید. موقع خشک شدن این نوع از کشمش, چون به آن مواد افزودنی اضافه نمی شود از لحاظ ارزش غذایی سالم ترین نوع کشمش است.

۲٫کشمش تیزابی یا سبزه یا قلمی: کشمش تیزابی یکی از پرطرفدارترین انواع کشمش به حساب می آید. هر نوع انگوری قابلیت تیزابی شدن را دارد. در این روش دانه و یا خوشه های انگور را در محلول تیزاب که ترکیبی از بی کربنات سدیم و روغن خوراکی است, غوطه ور می کنند و بعد از بیرون آوردن از این محلول در سایه پهن کرده و خشک می کنند. رنگ این کشمش معمولا زرد و یا طلایی است. تیزاب باعث سرعت بخشیدن به فرآیند خشک شدن انگور می شود.

۳٫ کشمش طلایی: در تهیه این نوع از کشمش, از انگورهای بی دانه استفاده مبی شود که در طی خشک شدن انگورها که برای خشک شدن پهن می کنند, از دود گوگرد استفاده می کنند. این عمل باعث تغییر رنگ کشمش ها به صورت طلایی می شود.

۴٫ مویز: این نوع کشمش از انگورهای بزرگ و هسته دار به دست می آید. معمولا برای تهیه این نوع, از انگور قرمز استفاده می کنند. خوشه های انگور را در محیطی دور از نور مستقیم آفتاب قرار می دهند که به اندازه کشمش های معمولی نیز خشک نمی شوند و معمولا مقداری از رطوبت میوه باقی می ماند.

کشمش تیزابی به چه منطقه ای تعلق دارد؟

کشمش تیزابی به چه منطقه ای تعلق دارد؟کشمش به صورت کلی به سه دسته تقسیم می شود. کشمش انگوری که هم در آفتاب و هم در سایه خشک می کنند. کشمش تیزابی که به وسیله محلول تیزاب سرعت خشک کردن انگور را افزایش می دهند و انگور طلایی که برای زیبایی یه ظاهر کشمش, در فرآیند خشک کردن انگور از دود گوگرد استفاده می کنند.

در نوع کشمش طلایی و انگوری, سعی می شود که از انگور بدون دانه استفاده کنند ولی در تولید کشمش تیزابی از هر نوع انگوری استفاده می شود. هر نوع انگوری که برداشت می شود و قابلیت خشک شدن را داشته باشد, می توان به محلول تیزاب آغشته کرد و در سایه خشک کرد. در غلظت محلول تیزاب باید دقت کرد چون دوز بالای آن خطرناک است و باعث مسمومیت می شود. تهیه محلول تیزاب توسط افراد ماهر تهیه می شود.

مقدار عرضه کشمش تیزابی در بازار بیشتر از سایر انواع کشمش های دیگر است. کشمش پلویی نیز یکی از انواع کشمش تیزابی است که بیشترین فروش و عرضه را در بازار دارد. استفاده از محلول تیزابی محدود به مکان و منطقه خاصی نیست و اکثر کسانی که تولید کشمش در حجم بالا دارند از این محلول در تهیه و خشک کردن محصولات خود استفاده می کنند. کسانی که مقدار تولید آنها کم است از روش آفتاب خشک و سایه خشک برای تهیه یک کشمش باکیفیت و سالم استفاده می کنند.

فروش انواع کشمش تیزابی و صادراتی

فروش انواع کشمش تیزابی و صادراتیبازار خرید و فروش کشمش علاوه بر ایران در کل جهان رونق خودش را دارد و همیشه مشتری و مخاطب زیادی خواهان این محصول است. خواص درمانی کشمش, جایگزین کردن آن به جای بسیاری از تنقلات و شیرینی جات و همچنین کاربردهای زیاد آن در در غذا باعث شده که هر ساله مقدار زیادی از کشمش در کل جهان خرید و فروش شود تا به دست مصرف کننده ها برسد.

در ایران نیز علاوه بر بازار داخلی, در خارج از مرزهای ایران نیز افراد زیادی خواهان کشمش درجه یک ایرانی هستند. کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای اروپایی دو مقصد اصلی کشمش ایرانی هستند که البته نوع کشمشی که به هر کدام از این مقصدها ارسال می شود متفاوت است. در کشورهای عربی چون ظاهر کشمش مهمتر است معمولا نوع کشمشی که صادر می شود طلایی و تیزابی است. اما در کشورهای اروپایی چون سلامت غذایی محصول مهم تر است بیشتر خواهان کشمشی هستند که بدون مواد شیمیایی خشک شده باشد و فواید آن بیشتر باشد

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: علی علوی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09122815195
پست الکترونیکی: kararaisins@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش کشمش تیزابی درجه یک صادراتی

قیمت کشمش تیزابی پلویی صادراتی

قیمت روزکشمش تیزابی صادراتی تاکستان در این مجموعه اعلام میشود.برای این منظورمی توانید با مدیرفروش …

پاسخی بگذارید