خانه / کشمش / صادرات کشمش به عراق و روسیه

صادرات کشمش به عراق و روسیه

صادرات کشمش ایران به سبب داشتن مرغوبیت زیاد به کشورهای عراق و سوریه صورت می گیرد. کشمش ایرانی هم در ایران و هم در سایر نقاط جهان به ویژه روسیه و عراق طرفداران بسیاری دارد. از اینرو صادرات کشمش ایرانی درجه یک تا حد زیادی در ارزآوری و رونق اقتصادی کشور نقش دارد.

صادرات کشمش به عراق و روسیه

ویژگی های کشمش صادراتی ایران

ویژگی های کشمش صادراتی ایرانصادرات عمده کشمش ایران به سبب ارز آوری زیاد یکی از مهمترین صادرات ایران می باشد. در حال حاضر خرید و فروش کشمش صادراتی یکی از منابع درآمد زا و موثر در بسیاری از کشورها محسوب می شود. استان های شمالی از جمله گیلان و مازندران و گلستان ارائه دهنده انگور و کشمش به بازارهای داخلی و صادرات به سایر کشورها را انجام می دهند.

ایران در حال حاضر سومین صادر کننده کشمش در جهان به شمار می رود. وجود زمین های حاصلخیز و شرایط آب و هوایی مناسب برای کشت انگور در کشور، زمینه های تولید مقادیر بیشتری از این محصول در نقاط مختلف کشور را فراهم می آورد و در نتیجه سبب صادرات این محصول به برخی کشورها به ویژه عراق و روسیه شود که در نتیجه میزان ارز آوری بالایی برای ایران به همراه خواهد داشت.

تمامی انواع کشمش ها دارای مزایا و ویژگی های مخصوص به خود هستند که این محصول را از محبوبیت بسیار زیادی در بین مشتریان داخلی و خارجی برخوردار کرده است. کاهش فشار خون، کمک به درمان کم خونی، محافظت از استخوان ها، پیشگیری از سرطان، تامین ویتامین های مورد نیاز، بهبود عملکرد رگ ها و مقابله با مشکلات معده تنها چند مورد مختصر از مزایای بی شمار کشمش به حساب می آید.

آشنایی با کشمش های درجه یک ایرانی

آشنایی با کشمش های درجه یک ایرانیکشمش درجه یک ایرانی در برخی از شهرهای ایران تولید می شود. می توان گفت تاکستان و ملایر کشمش شیرین و گوشتی بی نظیری را تولید می کنند و در بازار به فروش می رسانند. این دو شهر در زمینه کشمش تیزابی و آفتابی محصولات خوبی را تولید کرده و در بازار های جهانی به فروش می رسانند. همچنین شهرهای مراغهف بناب و ملکان نیز در زمینه کشمش انگوری طلایی فعالیت خوبی داشته و کشمش شیرین و گوشتی تولید می کنند.

یکی از مهمترین نکات درباره مرغوبیت کشمش صادراتی این است که بهترین نوع کشمش با خشک کردن انگور رسیده در هوای آزاد و زیر نور خورشید یا در سایه و بدون افزودن هیچ گونه مواد شیمیایی و گوگرد بدست می آید.

 به طور کلی می توان گفت تهیه کشمش درجه یک ایرانی به دو صورت سنتی و صنعتی انجام می شود. در روش سنتی دانه های انگور را درون سینی های بزرگ چیده و در معرض نور مستقیم آفتاب قرار می دهند. بر این اساس می توان گفت تهیه کشمش به روش سنتی کار دشواری بوده و تهویه مناسب در فرآیند ان نقش بسیار مهمی دارد.

اما در روش صنعتی انگور را درون تیزاب غوطه ور کرده یا از بخار گوگرد و یا مواد دیگر به تولید کشمش می پردازند. بنابراین در این روش به سبب کاراملی شدن قند موجود در انگور، کشمش به دست آمده رنگ کمتری داشته به طلایی می زند اما در روش سنتی معمولا کشمش رنگ تیره تری خواهد داشت.

عوامل موثر بر قیمت کشمش صادراتی

عوامل موثر بر قیمت کشمش صادراتیمراحل تولید کشمش صادراتی ایرانی را می توان به عنوان یکی از عواملی دانست که در قیمت نهایی این محصول اثر گذار است. به این بیان که هر چه قیمت تولیدی کشمش بیشتر باشد در نتیجه میزان قیمت فروش و صادر ان نیز افزایش خواهد داشت.

در حال حاضر قیمت روز کشمش با توجه به مرغوبیت و نوع کشمش متفاوت است. کشمش ایرانی در بسیاری از نقاط جهان طرفداران بسیاری دارد. همین امر سبب شده تا ایران کشمش خود را به بسیاری از کشورها نظیر عراق، روسیه و استرالیا صادر کند.

با این وجود عوامل بسیاری را می توان در تعیین میزان نوسانات قیمت کشمش در کشور موثر دانست. از جمله آن ها می توان به عرضه و تقاضا در شهرهای تولید کننده کشمش دانست. اگر چه همیشه در سال های گذشته این تجار بودند که قیمت کشمش را مشخص می نمودند اما با نوسانات ارزی در داخل کشور و افزایش قیمت دلار این محصول نیز دچار تغییرات بسیاری شد.

امروزه خرید و فروش کشمش صادراتی به عنوان یکی از منابع درآمد و ارز آوری در تمام دنیا و به ویژه در ایران محسوب می شود. به یک معنا می توان گفت اگر مشتریان بین المللی برای کشمش وجود نداشته باشند اساسا تولید این محصول و در نتیجه صادرات آن هیچ معنا و مفهومی نخواهد داشت.

در حال حاضر کشمش یکی از مهمترین اقلام صادراتی ایران در گروه خشکبار است که می توان با کنترل هزینه های لجستیک، استفاده از تکنولوژی های روز آمد در بسته بندی و فرآوری، کاهش قیمت تمام شده و همچنین تجهیز کارخانه جات کشمش پاک کنی، بازارهای هدف را افزایش داد و در نهایت به توسعه صادرات رسید.

صادرکننده کشمش به کشورهای همسایه

صادرکننده کشمش به کشورهای همسایهصادرات کشمش ایرانی به بسیاری از کشورهای همسایه صورت می گیرد. کشورهای زیادی در منطقه و جهان اقدام به حرید کشمش های تولیدی در ایران می کنند. برای مثال می توان به کشورهای عربستان، امارات، عراق و برخی کشورهای اروپایی مانند آلمان و روسیه اشاره کرد که عمده کشمش های وارداتی خودشان را از ایران وارد می کنند.

عوامل زیادی در موفقیت تولید کنندگان برای صادرات محصولاتشان به سایر کشورهای جهان وجود دارد. از جمله این موارد می توان به تحلیل بازار و روش های مخصوص برای صادرات کشمش و قراردادهای همکاری صادراتی به عنوان اهرم های رو به جلو برای صادرات کشمش به سایر کشورها اشاره کرد. عامل مهم دیگر در صادرات کشمش درجه یک ایرانی، نوع بسته بندی این محصولات است. یعنی هر چه میزان بسته بندی آن با کیفیت تر باشد رغبت مشتریان برای خرید آن محصول نیز بیشتر خواهد بود.

یکی از عوامل مهم دیگر که می تواند به صادرات کشمش درجه یک ایرانی به کشورها جهان و به ویژه کشورهای همسایه منجر شود را می توان به شرکت در نمایشگاه های بین المللی مواد غذایی دانست که هر ساله در کشورهای مختلف برگزار می شود. تولید کنندگان ایرانی می توانند با شرکت در این نمایشگاه ها علاوه بر معرفی کردن محصولات خود، خریداران جهانی را نیز برای خرید محصولات تولیدی خود ترغیب کنند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: علی علوی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09122815195
پست الکترونیکی: kararaisins@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش عمده کشمش سبز قلمی .

کارخانه کشمش سبز قلمی کاشمر

کارخانه کشمش سبز  قلمی کاشمر انواع محصول را با قیمت مناسب و به طور مستقیم …

پاسخی بگذارید